اسفند
۱۳۹۶
۰۵

وقتی درباره حمام رویایی خود فکر می کنیم، اولین چیزی که به ذهن مان خطور می کند، فضای دوش گیری حمام هاست. خب خود شما دقیقا می دانید که چه میزانی فضا در اختیار دارید و یا این که دوست دارید حمام رویایی تان به چه شکلی باشد. دوش، قلب هر حمام است و هر روز صبح با دوش گرفتن می توانید خستگی یک روز و شب کاری را از بدن خود دور کنید. اگر فضای دوش گیری شما متناسب با نیازهایتان طراحی نشود، ممکن است تجربه بدی از حمام کردن در ذهن تان تداعی شود و یا حتی از دوش گیری در موقع صبح، دلزده شوید. اما وقتی دوش حمام دقیقا همان گونه طراحی شود که در رویاهای خود همیشه تجسم می کنید، نه تنها از حمام کردن لذت می برید بلکه دوست دارید هر روز دوش بگیرید. بنابراین، حمام چیزی فراتر از یک چهار دیواری با لوله کشی آب گرم و سرد می باشد. اگر درست طراحی شود ، می تواند به محل استراحت تبدیل گردد.

طراحی خود دوش یک عامل محرک برای تغییر مدل و بازسازی حمام های امروز است. به گفته" گریک وِیمن"، مدیر عامل گروه تولید قطعات حمام Basco ،این کمپانی بیش از پنجاه سال در عرصه صنعت طراحی کابین های دوش شیشه ای پیشگام بوده و در طول این سال ها همواره آخرین روندهای فناوری طراحی کابین های دوش با نمای لاکچری را در راس برنامه های تولیدی خود قرار داده است. کابین دوش

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که بیشتر مالکان خانه ها انجام میدهند این است که طراحی و دکوراسیون حمام را به آخرین بخش های پروژه طراحی خانه موکول می کنند. کاشی ها، موزاییک و انواع تجهیزات حمام بایستی با توجه به بودجه مورد نیاز متناسب با آخرین فناوری های روز انتخاب شوند. این روزها کابین های دوش کریستالی و شیشه ای از محبوبیت بیشتری نسبت به سایر نمخونه های چوبی و آلومینیومی برخوردارند. این را ویمن گفته است. امروزه در بعضی از حمام ها امکان استفاده از کابین دوش های ریلی وجود ندارد وبه همین منظور پیشنهاد ما به این افراد استفاده از کابین دوش های فریم لس می باشد که از لحاظ زیبایی دارای جذابیت خاصی می باشد.

امروزه در اغلب کشور های اروپایی بجای وان های جاگیر و اشغال کننده فضا از کابین های مخصوص دوش و بصورت مسطح نسبت با سایر قسمت های حمام ، استفاده می شود. بعنی هیچ گونه اختلاف سطحی را در حمام ایجاد نمی کنند. تنها دور فضای دوش را توسط این کابین ها ی شیشه می پوشانند.

در واقع می توان گفت طراحی منحصر بفرد کابین های دوش شیشه ای نشان دهده ذوق هنری معمار و دکوراتور خانه است. نمونه کابین های دوش شیشه ای بدون فریم نیز این روزها بسیار باب شده اند زیرا در عین این که نمایی لاکچری در حمام ایجاد می کنند، حس آرامش را نیز در حین دوش گیری به دور از هر گونه اضطراب و تنش به همراه دارند.

به هنگام انتخاب کابین دوش چه معیارهایی را باید مد نظر گرفت؟

یک کابین دوش مناسب و صحیح بایستی در واقع بخشی از خانه محسوب شود. یعنی به صورت کاملا سفارشی و برای گوشه ای از خانه طراحی و ساخته شود. لزومی نداغرد به سراغ نمونه مدل ها و کاتالوگ های موجود برویدو فقط کافیست انتظارات خود از یک کابین را با فروشندگان بازگو کنید. البته صاحبخانه ها بایستی دوام و ماندگاری کابین های دوش را در راس انتخاب قرار دهند.

آیا باید خودتان کابین دوشی برای حمام خانه تان طراحی کنید یا آن را به افراد حرفه ای بسپارید؟

خب البته این موضوع به خود شما و انتظاراتی که از یک کابین دوش دارید، بستگی دارد. هر چقدر که نمونه های سفارشی تری را ترجیح بدهید، باید به همان اندازه هم نصب و چگونگی استفاده از آن ها را به دست افراد حرفه ای و متخصص بسپارید.

کدام کابین دوش بهتر است: با فریم یا بدون فریم؟

این سوال نیز بستگی به دکوراسیون خانه شما دارد. این که دوست دارید چنانچه کابین دوش با فریم را انتخاب کنید، ضخامت شیشه ها باید به چه اندازه باشد. کابین های با فریم از لحاظ نصب بسیار ساده تر هستند اما نمایی که یک کابین دوش بدون فریم ایجاد می کند، به هیچ طریق با نمونه های با فریم قابل مقایسه نیست.

این مقاله برگرفته از سایت لاریسکو می باشد

اسفند
۱۳۹۶
۰۱

کابین دوش شیشه ای چیست؟

کابین دوش شیشه ای نسلی جدید از کابین دوش های حمام هستند که می توانند فضای مناسب و راحتی را در حمام ایحاد می نمایند.

کابین دوش شیشه ای و مزایای آن

کابین دوش های شیشه ای بدون فریم علاوه بر زیبایی که در حمام ایجاد می کنند مزایای مهم دیگری نیز دارند که مهترین مزایای کابین دوش شیشه ای می توان موارد زیر را عنوان کرد :

کابین دوش شیشه ای از ریختن آب به سایر فضای های حمام جلوگیری می کند و با نصب کابین دوش شیشه ای سایر مکان های حمام خیس نمی شود.

کابین دوش شیشه ای بدون فریم فضایی بسیار کم و از حمام را اشغال می کند.

کابین دوش شیشه ای به دلیل سبک بودن راخت باز و بسته می شود.

کابین دوش شیشه ای از خفه شدن فضا و کوچک نمایش داده شدن فضای دوش حمام جلوگیری می کند.

کابین دوش شیشه ای از اصطلاک حمام ، نم پس دادن کف حمام بسیار سازنده و موثر است.

کابین دوش شیشه ای به دلیل ضد نشکن بود هیچگوه خطری برای کودکان و بازی کردن آن در حمام ندارد.

کابین دوش شیشه ای دکوراسیون و نمای حمام را خراب نمی کند.

کابین دوش شیشه ای بدوم فریم بر زیبایی حمام می افزاید.

انواع کابین دوش شیشه ای

 •  کابین دوش شیشه ای بدون فریم
 • کابین دوش شیشه ای با فریم

کابین دوش شیشه ای بدون فریم:

کابین دوش شیشه ای بدون فریم قطعا زیبایی دو چندانی دارد و حس لوکس بودن فراوانی در حمام ایجاد کرده و با استفاده از ابزار و یراق آلات خارجی آن نگهدانده خوبی برای شییه کابین دوش ایجاد می گردد تا از لرزش آن جلوگیری بعمل آید.

کابین دوش شیشه ای با فریم:

کابین دوش شیشه ای با فریم استحکام بیشتری دارد و از زیبایی آن بسیار کاسته می شود . پیشنهاد ما به شما کابین دوش شیشه ای بدون فریم می باشد که بسیار لوکس و شیک است.

بودن کابین دوش در حمام فضایی را از حمام نمیگیرد، بلکه امکان جدا کردن فضای دوش و حمام و سایر فضاهای داخلی حمام کابین دوش می تواند ایجاد کند.

این مقاله برگرفته از سایت لاریسکو می باشد

بهمن
۱۳۹۶
۳۰


راهکار حل مشکل «ادغام حمام و دستشویی» در خانه های نقلی

بسیاری از ما فکر می‌کنیم به خاطر کوچکی آپارتمان‌های امروزی باید از برخی رویاهامان دست بکشیم و یا گاهی حتی پیش می‌آید که احساس کنیم کوچکی آپارتمان باعث شده از رفاه و آسایش بیشتر محروم شویم.

درحالی که این روزها با پیشرفت تکنولوژی و امکانات بالای تولید شما می‌توانید هر آنچه نیاز دارید در ابعاد دلخواهتان سفارش دهید و حتی گاهی این تجهیزات مدرن در جهت راحتی ساکنان آپارتمان‌های کوچک ساخته شده باشند.کابین دوش یکی از آن تجهیزاتی است که می‌توان گفت بهترین کاربردش برای سرویس‌های مشترک با حمام در خانه‌های کوچک باشد، خیلی از خانم‌ها هیچ‌گاه نمی‌توانند با این مساله کنار بیایند و همواره به دنبال راهی هستند تا این شرایط را بهبود بخشند.

 • دست به کار شوید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که فضای داخلی حمامتان را با دقت اندازه‌گیری کنید. اندازه و شکل کابین دوش شما تا حد بسیار زیادی به اندازه حمامتان بستگی دارد. کابین‌های دوش شکل‌های متنوعی دارند، نیم‌دایره، مستطیل، مربع و... که بسته به فضای داخلی مورد نظر، شکل آن را نیز باید انتخاب کنید. مکانی که برای نصب کابین انتخاب می‌کنید مهم است. اگر جای دوش قبلی باشد که کارتان آسان می‌شود، اما اگر مکان دیگری را در نظر بگیرید، باید مجددا لوله‌کشی انجام دهید.

 • انواع کابین دوش

ساده‌ترین نوع کابین دوش اتاقک‌های شیشه‌ای هستند که تنها امکان آنها دوش است و امکانات دیگری ندارند، اما کابین‌های پیشرفته و مدرنی هم هستند که در همان مقیاس و فضای کابین‌های ساده می‌توانند امکانات بیشتری برایتان فراهم کنند، این کابین‌های مدرن مجهز به سیستم‌های جکوزی، جت‌های ماساژ، سونا و دیگر امکانات جکوزی‌های مدرن از جمله؛ تهویه هوا، تلفن، دوش‌های چند حالته، سیستم‌های صوتی و تصویری، لامپ‌های سقفی و دیواری و... می‌باشند. اگر داخل حمام خود یک قسمت فرورفته هم داشته باشید، می‌توانید دیواره‌های شیشه‌ای و سینی‌های اکریلیک کف کابین را جداگانه خریداری کنید و کابین دوشتان را خودتان به‌راحتی بسازید.

 • قطعات کابین دوش

درهای کابین‌های دوش به سبب کم بودن جا معمولا تاشو یا کشویی هستند، البته گاهی هم بنا به سلیقه مشتری از درهای محوری یا لولایی هم استفاده می‌شود. شیشه‌هایی که برای دیواره‌های کابین به کار می‌رود از نوع شیشه‌های سخت و ایمن نشکن است که در دو نوع ساده و مشجر کاربرد دارد و بعضی از آنها هم طرح‌های بسیار زیبا و چشم‌نوازی دارند و علاوه بر این دیگر فضای داخلی کابین از بیرون دید ندارد. ضخامت این شیشه حدودا بین ۵ تا ۶ میلی‌متر است و به طور کلی هرچه ضخامتشان بیشتر شود، بهتر است. دور این شیشه‌ها را قاب‌هایی می‌گیرند که ایمنی آنها را افزایش می‌دهد. معمولا شیشه‌هایی که قاب ندارند زودتر هم می‌شکنند. این قاب‌ها معمولا از مواد نقره‌ای رنگی شبیه کروم هستند، گاهی هم از پلاستیک‌های فشرده به‌عنوان قاب استفاده می‌شود که به خاطر قیمت ارزان آن نسبت به آلومینیوم است، اما آلومینیوم بهترین محافظ کابین شما هستند و باید دقت کنید که آلومینیوم به کار رفته مرغوب باشد و از نوع بازیافتی و کامپوزیتی نباشد، زیرا خطری که سهل‌انگاری در این زمینه برای شما ایجاد می‌کند قابل جبران نخواهد بود، تصور کنید شما درون کابین در حال دوش گرفتن باشید و ناگهان شیشه بر اثر ضربه بشکند و قالب نامرغوب آن هم توان نگه داشتنش را نداشته باشد، آنگاه صدمات جانی فراوانی برای شما خواهد داشت. سینی‌هایی که در کف کابین به کار می‌روند از جنس سنگ‌های یک تکه و یا اکریلیک‌های سنگین هستند. این سینی‌ها هرچه عمیق‌تر باشند، بهتر است و درواقع کارشان حفظ آب در محوطه کابین است، برای اینکه آب هدر نرود پس اجباری در بودنش نیست؛ اگر بخواهید می‌توانید سینی نداشته باشید. سینی‌ها اشکال متنوعی دارند معمولا هم همگی ضدآب و ضدخش هستند و باید حواستان باشد که سطح لغزنده‌ای نداشته باشد و اینکه نصب آنها تخصصی است، اگر سینی دوش درست نصب نشود، ممکن است در صورت وجود فشار دچار نشتی شوند. در صورتی که سینی اکریلیک را انتخاب می‌کنید، دقت کنید که رنگ سفید روشن و برلیانی نداشته باشند، چراکه برخلاف تصور عموم سینی‌هایی که رنگ سفید کدرتری دارند، کیفیت بهتری دارند و یکی از فاکتور‌های تعیین‌کننده قیمت کابین‌های دوش همین سینی‌های مختلف با کیفیت‌های متفاوت است. در مورد شیرآلات هم که قبلا مفصل برایتان گفته‌ام. بنابراین به‌راحتی می‌توانید درجه مرغوبیت شیرآلات آن را هم بسنجید و حتی اگر دلتان خواست بر اساس سلیقه‌تان آنها را عوض کنید.

 • نکته‌ای باید دقت کنید!

هنگامی که از مدل کابین خود مطمئن شدید و تصمیم گرفتید که آن را برای خرید سفارش دهید، بعد از اطمینان از سالم بودن تمامی قسمت‌ها، در مورد نحوه نصب، هزینه نصب، نحوه تحویل کالا با فروشنده صحبت کنید تا خیالتان راحت باشد.این مقاله برگرفته شده از سایت آفتاب آی آر می باشد

بهمن
۱۳۹۶
۲۳

بعضی اوقات انسان نیاز شدیدی به آرامش و ریلکس کردن پیدا می کند.آرامشی که با کوچک ترین چیزها قابل دست یابی است . برای مثال حمام کردن جزو یکی ازکارهای معمولی است که اگر با لذت و در آسایش صورت بگیرد،  مسلما خستگی را ازتن دور و موجب دلچسبی دوش گرفتن شما خواهد شد. داشتن یک حمام دلچسب نیاز بهتجهیزات خاص و محیط مناسب دارد. کابین دوش بهعنوان یکی از به روز ترین سیستم های معماری سهم و نقش مهمی را در این کار دارااست. کابین دوش همانحمام رویاهای شما را شکل می دهد و باعث رضایت شما از دوش گرفتن خواهد شد.

 

 تا حالا شده است که به حمام ایده آل ورویایی خود فکر کرده باشید؟

حتما زمانی که به یک حمام رویاییفکر می کنید، اولین چیزی که به ذهنتان خطور و موجب تفکر می شود،  فضای دوشگیری حمام است. برای دست یابی به محیط مناسب برای دوش گرفتن فقط کافی شرایط خود راارزیابی کنید. مثلا شما باید اطلاعات درستی از میزان مساحت فضای در اختیار خودداشته و طرح مناسب خود را انتخاب کنید. دوش جز اصلی یک حمام بوده و تاثیر زیادی دردل چسب بودن حمام شما خواهد داشت. با لذت یک حمام دل چسب در کابین دوش خستگی ها  و آلودگیها را از تن خود برهانید .

چه عواملیدر داشتن یک حمام دل چسب تاثیر گذار هستند؟

طراحی مناسب با نیاز هایتان اصولکار است. چنان چه محیط حمام شما توانایی رفع نیازهای شما را نداشته باشد، موجبدلزدگی شما برای دوش گرفتن خواهد شد،  ولی اگر  دوش حمام شما دقیقابر  اساس رویاها و نیاز های شما طراحی و ساخته شود موجب لذت بردن شما از یکحمام ساده روزمره خواهد شد . حمامی که شاید به نظر کار کوچکی شمرده شود ولی تاثیرفوق العاده ای بر روح  و روان افراد خواهد گذاشت. همه کارهایتان را با لذتانجام دهید. فضای دوش گرفتن شما چیزی فراتر از یک محیط ساده چهاردیواری با لوله کشیسرد و گرم آب است. حمام مناسب دقایقی شما را به آرامش و استراحت می رساند.

 

طراحیمحیط حمام را پیش ازخرید  کابین دوش انجام دهید.

کاشی ها،موزاییک ها و تمامیتجهیزات مورد نیاز خود برای حمام را با توجه به نیاز و سلیقه خود خرید کنید. کابینحمام یا به عبارتی همان دوردوشی هایشیشه ای نیز به عنوان به روز ترین سیستم موجب ایجاد محیطی آرام و دلچسب برای شماخواهد شد. به خصوص اگر دلتان کابینی شیک و مدرن بخواهد توصیه ما به شما استفاده ازنوع بدون فریم آن است . با استفاده از کابین دوش از وان های اشغال کننده وجاگیر در فضا خلاص خواهید شد. امروزه کابین دوش به عنوان سیستمی دکوراتیو و بدونفریم باعث حس آرامش  و دوش گیری بدون اضطراب و تنش می شود.

چهکارهایی  برای داشتن یک حمام دل چسب در کابین دوش نیاز است؟

کابین دوش انتخابی شما باید دقیقابرای  فضای انتخابی خانه تان طراحی شود.  نیازها و خواسته هایتان رالیست کرده و از فروشنده تقاضای کمک و راهنمایی کنید. بهتر است به هنگام نصب کابیندوش حمام از افراد متخصص و مجرب کمک بگیرید و این کار را به آن هابسپارید. انتخاب با شماست که بخواهید کابین حمام را بدون فریم یا فریم دار انتخابکنید.با خرید کابین حمام معماری محیط سرویس بهداشتی شما به روز تر و در عین حالدوش گیری آرام و امنی خواهید داشت. دیگر نیاز به فضاهایی  با مساحت های خیلیبزرگ برای ایجاد جکوزی و سونا نیست، چرا که با انتخاب کابین دوش پیشرفته شما می توانیدتجهیزاتی از قبیل سونا، جکوزی و… را نیز در حمام خود داشته باشید. با این وسیلهمدرن زندگی تان را  لاکچری کنید.

ولی مسلما تغییر در دکوراسیونقدیمی حمام موجب افزایش روحیه در شما و استفاده بهتر از فضا خواهد شد. با پارتیشنهای شیشه ای حمام دوش گرفتن را به لذت بخش ترین کارهای خود تبدیل کنید و اززندگی لذت ببرید. فراموش نکنید که زندگی و محیط آن به هر نحوی که باشد با توجه بهذهنیت و تصمیم گیری های شما زیبا می شود. فرقی نمی کند خانه شما ۱۰۰۰ متر  یا ۵۰ متر باشد تنها اندیشه زیبا یاریدهنده است.

 

این مقاله از سایت آریان جامگرفته شده است.

بهمن
۱۳۹۶
۲۱

هفت مزیت کابین دوش های شیشه ای :

1- جذابیت بخشیدن کابین دوش های شیشه ای به حمام

2- سفارش دادن کابین دوش دلخواه که متناسب با فضا و نمای دوش حمام است ،در اختیارتان قرار دهد.

3- نمایی مطلوب با کابین دوش های شیشه ای

4- با دوام بودن کابین دوش های شیشه ای

5- نیاز به محافظت اندک کابین دوش های شیشه ای

6 - غیر قابل انسداد

7- تطبیق پذیر بودن کابین دوش ها

کابین دوش  های شیشه ای آپشن های متعددی را برای ادغام تک تک اجزای حمام در اختیارتان قرار می دهند.

این آپشن ها عبارتند از :

طراحی درب: بیشتر طراحان و پیمانکاران امروزی، کابین دوش های بدون فریم را ترجیح می دهند. کابین دوش های بدون فریم،نمایی طبیعی تر ایجاد کرده و این درحالی است که کابین دوش های فریم، حس یکنواختی و عدم تقارن به همراه دارند.

نمای نهایی: همه کابین دوش های شیشه ای به صورت خام وارد بازار نمی شوند بلکه پیمانکاران و سازندگان صنعتی آن ها را ذوب و گداخته کرده و روانه بازار می کنند.

ابزار قابل لمس به کار رفته در کابین دوش های شیشه ای را حتی خود شما هم می توانید انتخاب کنید. قطعا همه شما به دنبال نمونه هایی مقاوم و سخت می باشید. پس از این که تصمیم نهایی خود را مبنی بر خرید و طراحی کابین دوش اتخاذ کردید ، با نزدیک ترین پیمانکاران تماس بگیرید. آن ها پس از اندازه گیری و سنجیدن همه شرایط قرار گیری حمام و اندازه محفظه، نظر نهایی خود را به شما اعلام خواهند کرد .


این مقاله برگرفته از سایت لاریس می باشد

بهمن
۱۳۹۶
۲۱

اقداماتی که پیش از سفارش کابین دوش باید انجام داد

کابین دوش به عنوان وسیله ای کارا و محبوب جایگاه ویژه ای را در بین افراد مختلف برای خود کسب کرده است. همین دلیل نیز باعث یکسان بودن دکوراسیون اغلب حمام منازل گردیده است. حمامی کوچک با دیواره های شیشه ای که فضایی مدرن با تکنولوژی روز را فراهم می کند. کابین دوش یا همان کابین حمام دارای تنوع گسترده ای در طرح و ساخت است که پیش از سفارش باید ارزیابی شوند.

پیش از سفارش کابین دوش به جمع شدن آب در آن توجه داشته باشید.

گاهی اوقات کابین حمام با درهای شیشه ای یا لولایی باعث جمع شدن آب می شود. آب جمع شده خود باعث ایجاد مشکلات فراوانی در محوطه کابین دوش می شود. انتخاب درست مصالح کابین حمام پیش از سفارش آن نیازمند توجه و دقت و استفاده از راهنمای کابین دوش است. چنانچه به نوع مصالح استفاده شده در آن اهمیت داده نشود، آب موجود در فضا موجب زنگ زدگی و ایجاد رسوب خواهد شد. مشکلات این چنینی دکوراسیون حمام شما را نامناسب و زشت جلوه می دهد. اما با وجود تمامی این ها، شرکت های بسیاری سعی در ارائه محصولاتی با کیفیت و مناسب دارند. به همین خاطر اقدامات خاصی پیش از سفارش کابین دوش ضروری و حائز اهمیت است.

برای سفارش کابین دوش برای دکوراسیون حمام خود آماده اید؟

شناخت ویژگی های کابین دوش کمک خوبی برای انتخاب نوع مناسب آن است. پیش از اقدام به سفارش کابین دوش شما باید شرایط محیط مدنظرتان را بررسی و مورد ارزیابی قرار دهید

.
 اقداماتی از قبیل کارهای زیر می تواند مفید واقع شود که عبارتند از:


۱_اندازه گیری مساحت حمام


 کابین حمام رابطه مستقیم و تنگاتنگی با اندازه حمام شما دارد. قبل از خرید و سفارش پارتیشن شیشه ای حمام برای منزل خود باید تمامی اندازه ها و ارتفاع ها را در اختیار داشته باشید. یک پلان ترسیمی ساده با دست راهنمای خوبی برای سفارش کابین دوش حمامتان خواهد بود.


۲_طرح دلخواه 


 با مشخص کردن ابعاد حمام به فکر سفارش کابین حمامی زیبا و مناسب باشید. برای خرید کابین دوش حمام با طرح دلخواه کافی است که تمامی نیاز های خود را شناسایی کرده و با شرایط محیطی تطبیق دهید. نیاز های مورد نظر می تواند در رابطه با تجهیزات جانبی در حمام باشد. شما باید طرحی را سفارش دهید که مانع جابه جایی و حرکت در فضای حمام نشود.


۳_بهترین فضا برای نصب کابین دوش 


 شما پیش از سفارش کابین حمام باید قادر باشید محل مناسب جهت نصب آن را مشخص کنید. بهترین مکان برای نصب پارتیشن شیشه ای جایی است که در آن دوش حمام تعبیه شده بود و نیازی به لوله کشی مجدد آب نیست.


۴_سنجش هزینه و توان مالی 


 توجه به وسع مالی برای هر خریدی الزامی است. در کابین دوش نیز شما با توجه به توانایی مالی خود می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید. دور دوشی های مستطیل یا مربع شکل با درهای کشویی ریلی حالت پارتیشن مانند دارند. این کابین از پاشیدن آب به محیط بیرون جلوگیری می کند. دور دوشی ها هزینه پایین تری نسبت به سایر کابین ها دارند. محدودیت سایز و طرح در این نوع کابین دوش وجود ندارد. اما کابین های پیشرفته دارای تجهیزاتی از قبیل سیستم جکوزی، جت های مختلف ماساژ، سونا و… هستند. با انتخاب و سفارش کابین دوش پیشرفته شما فقط یک حمام ساده نخواهید داشت، بلکه فضایی مدرن و شیک را برای سرویش بهداشتی خود ایجاد خواهید کرد.

سینی کف کابین دوش

سینی کف کابین دوش از جنس سنگ یک تکه یا اکریلیک های سنگین ساخته می شود. کاربری این سینی برای جلوگیری از هدر رفت آب و حفظ آب درون کابین است. سینی کف عمیق انتخاب مناسبی به شمار می رود . بود و نبود سینی کف به سلیقه مشتری بستگی دارد. چنان چه قصد انتخاب داشتید ، پیش از سفارش حتما ویژگی های هر دو جنس را بررسی کنید. خرید سینی کف بدون سطح لغزنده و ضد آب و ضد خش بودن با اهمیت است. هم چنین جهت آشنایی بیشتر با انواع درهای کابین حمام به مقاله راهنمای نصب کابین دوش مراجعه کنید.


 اگر احساس می کنید از فضای سرویس بهداشتی خانه تان خسته شده اید و نمی توانید نیازهای خود را به خوبی برطرف سازید توصیه ما به شما انتخاب و خرید یک کابین دوش با کیفیت و ایمن است. بهره گیری از این تکنولوژی فضای حمام شما را شیک و زیبا تر می کند. با کابین دوش لذت دوش گرفتن واقعی را تجربه کنید.

این مفاله برگرفته از سایت اریان جام می باشد

بهمن
۱۳۹۶
۰۶

پمپ آب  Ebara

 پمپ آب یا پمپ آب خانگی، پمپی است که در مصارف خانگی جهت تقویت فشار آب خانگی استفاده می شود. برای افزایش فشار آب خانگی از پمپ های مختلفی می توان استفاده کرد که در ذیل نمونه های آن ذکر شده است.

راهنمای خرید، نصب ، انتخاب پمپ آب خانگی

 

انواع پمپ آب خانگی

پمپ آب خانگی یا همان پمپ تقویت فشارآب ساختمان در انواع نیم اسب، یک اسب، یک و نیم اسب و دو اسب موجود می باشد. پمپ آب خانگی نیم اسب جهت مصرف در ساختمان های یک طبقه با حداکثر متراژ 150 متر نصب می گردد.

 

پمپ آب خانگی یک اسب

پمپ آب خانگی یک اسب بشقابی جهت مصرف در ساختمان های سه طبقه و شش واحد با حداکثر متراژهر واحد 75 متر نصب می گردد. پمپ آب خانگی یک اسب جتی جهت مصرف در ساختمان های چهار طبقه هشت واحد با حداکثر متراژ 68 متر نصب می گردد.

 

 پمپ آب خانگی یک اسب دو پروانه 

پمپ آب خانگی یک اسب دو پروانه جهت مصرف در ساختمان های چهار طبقه هشت واحد با حداکثر متراژ 75 متر نصب می گردد.

 

پمپ آب خانگی یک و نیم اسب

پمپ آب خانگی یک و نیم اسب دو پروانه جهت مصرف در ساختمان های پنج طبقه 10 واحد با حداکثر متراژ 100 متر نصب می گردد.

 

پمپ آب خانگی دو اسب

پمپ آب خانگی دو اسب جهت مصرف در ساختمان های پنج طبقه 14 واحد با حداکثر متراژ 100 متر نصب می گردد. پمپ آب خانگی با توان های بیش از دو اسب از طریق مشاوره تلفنی و یا مذاکره حضوری کارشناسان جهت مصرف در مجتمع های مسکونی با تعداد واحد بالا و طبقات مختلف انتخاب و عرضه می گردد.

 

پیشنهاد می شود جهت انتخاب صحیح پمپ افزایش فشار آب خانگی مورد نیاز شما با کارشناسان ما مشاوره نمایید تا کلیه نیازهای شما را پوشش دهد.

 

امروزه با افزایش انفجارگونه جمعیت شهرها و رونق گرفتن ساخت مجتمع های و برج های مسکونی تامین آب مورد نیاز تمامی واحدها بخصوص واحد های مستقر در طبقات بالاتر امری اجتناب ناپذیر گردیده است لذا برای تامین فشار و دبی آب مصرفی از انواع پمپ سانتریفیوژ تک پروانه، پمپ سانتریفیوژ دو پروانه و پمپ سانتریفیوژ چند پروانه وهمچنین انواع بوسترپمپ های دو و چند پمپه استفاده می گردد.

 

 انتخاب پمپ آپارتمانی وابسته به متغیرهای بسیاری می باشد از آن جمله می توان به:

 • تعداد طبقات ساختمان
 • تعداد واحد ساختمان
 • متراژ هر یک از واحدها
 • محل قرار گیری پمپ در ساختمان (بعد از کنتور آب و در ورودی آب ساختمان و یا بر روی پشت بام )
 • طول مسیر لوله کشی ها در داخل ساختمان
 • سایز لوله ها در داخل ساختمان و....    

 

پمپ آب خانگی یا همان پمپ تقویت فشارآب ساختمان در انواع نیم اسب بخار، یک اسب بخار، یک ونیم اسب بخار و دو اسب بخار موجود می باشد.

پمپ آب خانگی نیم اسب جهت مصرف در ساختمان های یک طبقه با حداکثر متراژ150متر نصب می گردد.

پمپ آب خانگی یک اسب بشقابی جهت مصرف در ساختمان های سه طبقه و شش واحد با حداکثر متراژ هر واحد 75 متر نصب می گردد.

پمپ آب خانگی یک اسب جتی جهت مصرف در ساختمان های چهار طبقه هشت واحد با حداکثر متراژ68 متر نصب می گردد.

پمپ آب خانگی یک اسب دو پروانه جهت مصرف در ساختمان های چهار طبقه هشت واحد با حداکثر متراژ 75 متر نصب می گردد.

پمپ آب خانگی یک و نیم اسب دو پروانه جهت مصرف در ساختمان های پنج طبقه  10واحد با حداکثر متراژ 100متر نصب می گردد.

پمپ آب خانگی دو اسب جهت مصرف در ساختمان های پنج طبقه 14 واحد با حداکثر متراژ 100 متر نصب می گردد و برای 20 واحد با میانگین 100متر متراژ از پمپ های 4 اسب دو پروانه سه فاز استفاده می گردد.

جهت مجتمع های مسکونی با تعداد واحد بیش از 20 واحد از انواع بوستر پمپ ها استفاده می گردد این بوستر پمپ ها بسته به میزان مصرف آب درانواع بوسترپمپ های دو و چند پمپه قرار می گیرد. در بوستر پمپ ها جهت کاهش مصرف برق و افزایش طول عمر قطعات پمپ از سیستم های دور متغیرالکترونیکی (اینورتر) استفاده می گردد. عملکرد این سیستم ها به این نحواست که با سنسورهایی که در مدار خروجی پمپ قرار گرفته میزان فشار و دبی پمپ سنجیده شده و با کنترل سرعت دوران الکتروموتور نصب شده بر روی پمپ منجربه کاهش مصرف انرژی می گردد.

برای کارکرد پمپ ها به صورت اتوماتیک و کاهش دفعات روشن وخاموش شدن پمپ ها ودر نتیجه عملکرد کم صدا تر پمپ نیاز به نصب مخزن تحت فشار به همراه درجه و کلید اتوماتیک است چرا که آب تحت فشار ذخیره شده در منبع مذکور باعث ایجاد یک فشار ثابت در پشت لوله گردیده و در نتیجه کاهش چشمگیر دفعات روشن وخاموش شدن پمپ و همچنین ایجاد جریان متناوب و یکنواخت آب در لوله ها را در پی دارد.

هنگام راه اندازی و نصب پمپ آب منزل  بهتر است مکان نصب پمپ را پائین تر و یا همسطح ورودی آب  قرار داده تا فشار مکش ایجاد شده مثبت باشد، اگر این کار در بعضی از شبکه های آبرسانی امکان پذیر نبود، تا آنجائیکه وضع ایستگاه های پمپاژ اجازه می دهد باید سعی نمود پمپ نزدیک سطح مایع منبع مکش قرار گیرد تا بخشی از توان پمپ صرف مکش آب نگردد و مشکلات کمتری در کار پمپ ایجاد شود، مسیر لوله کشی باید حتی المقدور مستقیم و از ایجاد خم ها و زانوها کمتری استفاده گردد ، بین زانوئی و محل اتصال مکش باید لوله مستقیمی به طول حداقل 5 برابر قطر مکش فاصله ایجاد نمود. چون در غیراین صورت فشار مکش نامتعادلی ایجاد شده و یک طرف چشمه پروانه و محفظه مکش پر تر از طرف دیگر شده و تلفات هیدرولیکی پمپ زیاد و راندمان پمپ کم می گردد.باید قطر لوله مکش یک نمره بیشتر از قطر مجرای رانش بوده و اگر امکان پذیر نیست حداقل یکسان باشد،در مجتمع های مسکونی بزرگ که از بوستر پمپ استفاده می گردد توجه به موارد ذیل در طول عمر بوستر پمپ شما موثر خواهد بود. در مسیر رانش پمپ، یک شیر دروازه ای و یک سوپاپ کنترل قرار می دهند، کار این سوپاپ حفظ پمپ در مقابل فشارهای اضافی وارد بر پمپ است. سوپاپ انتهای لوله مکش باید حداقل 5/1 متر از سطح مایع مکش پائین تر بوده و پمپ نیز باید به سطح منبع مکش نزدیک باشد. پمپ و موتور را باید روی فونداسیون محکمی نگهداشت تا منجر به لرزش وصدای اضافه پمپ نگردد در غیر اینصورت بوش های اتصال محور پمپ و موتور و همچنین یاتاقان های آن خراب و سبب شکستگی محور می گردد.

                                                                                                              

فروش پمپ آب خانگی نیم اسب و بالاتر

فامکو راهنمای انتخاب پمپ آب خانگی

روش انتخاب پمپ آب خانگی

آسان ترین راه برای انتخاب یک پمپ آب خانگی با مراجعه به جداول و منحنی های مشخصه در كاتالوگ پمپ ها با توجه به داشتن ارتفاع و میزان آبدهی مورد نیاز می باشد. این منحنی ها كلیه ی مشخصات پمپ آب  اعم از ارتفاع (هد)، توان و راندمان را در سرعت دوران مورد نظر به ازاء آبدهی های (دبی) مختلف نمایش می دهند تا استفاده ی عملی از آن راحت تر گردد.

روش انتخاب پمپ آب خانگی

توضیحات نمودار : 1

 • فهرست مشخصات فنی
 • نشانگر دبی
 • نشانگر ارتفاع
 • حداكثر اینچ خروجی ( مربوط به پمپهایی با كاربرد های صنعتی )

 

عوامل موثر در نوع این پمپ آب خانگی عبارتند از:

 • تعداد طبقات ساختمان
 • متراژساختمان
 • تعداد شیر موجود
 • میزان مصرف آب

 

انواع پمپ قابل ارائه جهت مصارف خانگی:

 • پمپ با مخزن انبساط
 • پمپ با کلید اتوماتیک
 • بوستر پمپ

 

که با توجه به میزان مصرف آب، یکی از پمپ های مذکور انتخاب خواهد شد. موتور پمپ آب خانگی یا الکتروپمپ خانگی برای افزایش فشار آب خانه ها و آپارتمان ها بکار برده می شود و این پمپ آب قوی کاملا مشکل مصرف کننده را برطرف می نماید.

 

راهنمای انتخاب پمپ آب خانگی پنتاکس

 

تعداد طبقات
 
طبقه 1
 
طبقه 2
 
طبقه 2
 
طبقه 2
 
طبقه 2
 
طبقه 3
 
طبقه 3
 
طبقه 3
 
طبقه 3
 
طبقه 3
 
طبقه 4
 
طبقه 4
 
طبقه 4
 
طبقه 4
 
طبقه 4
 
طبقه 5
 
طبقه 5
 
طبقه 5
 
طبقه 5
 
طبقه 5
 
طبقه 6
 
طبقه 6
 
طبقه 6
 
طبقه 7
 
طبقه 7
 
طبقه 7
 
طبقه 8
 
طبقه 8
 
طبقه 8
 
طبقه 9
 
طبقه 10
 
تعداد واحد مسکونی
 
1
 
1
 
2
 
3
 
4
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
1
 
2
 
3
 
1
 
2
 
3
 
1
 
2
 
3
 
1
 
1
 
برند
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
Pentax
 
پمپ مورد نیاز 
 
پمپ خانگی پنتاکس نیم اسب – PM45
 
پمپ خانگی پنتاکس یک اسب – CAM100
 
پمپ خانگی پنتاکس یک اسب – CAM100
 
پمپ خانگی پنتاکس یک اسب – CAM100
 
پمپ خانگی پنتاکس یک اسب – CAM100
 
پمپ خانگی پنتاکس یک اسب – CAM100
 
پمپ خانگی پنتاکس یک و نیم اسب – CB160
 
پمپ خانگی پنتاکس یک و نیم اسب – CB160
 
پمپ خانگی پنتاکس یک و نیم اسب – CB160
 
پمپ خانگی پنتاکس یک و نیم اسب – CB160
 
پمپ خانگی پنتاکس یک اسب – CAM100
 
پمپ خانگی پنتاکس یک و نیم اسب – CB160
 
پمپ خانگی پنتاکس یک و نیم اسب – CB160
 
پمپ خانگی پنتاکس دو اسب – CB210
 
پمپ خانگی پنتاکس بوستر پمپ
 
پمپ خانگی پنتاکس یک و نیم اسب – CB160
 
پمپ خانگی پنتاکس یک و نیم اسب – CB160
 
پمپ خانگی پنتاکس یک و نیم اسب – CB160
 
پمپ خانگی پنتاکس بوستر پمپ
 
پمپ خانگی پنتاکس بوستر پمپ
 
پمپ خانگی پنتاکس یک و نیم اسب – CB160
 
پمپ خانگی پنتاکس دو اسب – CB210
 
پمپ خانگی پنتاکس دو اسب – CB210
 
پمپ خانگی پنتاکس یک و نیم اسب – CB160
 
پمپ خانگی پنتاکس دو اسب – CB210
 
پمپ خانگی پنتاکس دو اسب – CB210
 
پمپ خانگی پنتاکس یک و نیم اسب – CB160
 
پمپ خانگی پنتاکس دو اسب – CB210
 
پمپ خانگی پنتاکس بوستر پمپ
 
پمپ خانگی پنتاکس یک و نیم اسب – CB160
 
پمپ خانگی پنتاکس دو اسب – CB210
 

 

 

این مقاله برگرفته از سایت فامکو می باشد.